У чому різниця між сауною і лазнею
Справжні цінителі банних процедур відмінно знають, що лазня і сауна – це далеко не одне і те ж. Так, між ними багато схожого, простий обиватель може навіть не відчути помітної різниці. Але принципові відмінності існують. Саме про них буде дана стаття.
Якщо ви вирішили відвідати баню в Києві, ласкаво просимо в розважальний центр «Європа». Тут все продумано до дрібниць, щоб клієнт міг відволіктися від усього зовнішнього, максимально занурившись в таємничий світ релаксації.
Проте, що краще замовити? Баню або сауну? У чому принципова різниця впливу на організм, і чи існує вона взагалі? Ми готові відповісти на це питання докладно шляхом порівняння характеристик цих двох видів парилень.
Додай пару, або трохи про вологість і температурний режим
Принципова відмінність – це саме наявність або відсутність пара. Вирішивши замовити сауну в Києві, важливо пам’ятати, що вони сухоповітряні. Піддати парку можна виключно в лазні. Відповідно, вологість різниться. У лазні показники вологості від 20% до 65%, температура повітря при цьому рідко перевищує показник в 90 градусів. У сауні вологість не перевищуватиме 10%, але температура буде не менше 100 градусів. Таким чином, любителям попаритися найкраще замовити саме баню, в іншому випадку краще віддати перевагу саунам.
Важлива роль конструктивних особливостей
Баня і сауна схожі, наче рідні сестри. Історично сформовані традиції будівлі не мають серйозних відмінностей. В обох видах лазень практично ідентичні складові, серед яких основними є наявність:
Передбанника.
Парилки.
Душовою.
Басейну.
Саме обробка з дерева – це головний аспект споруди. При цьому наявність душової і басейну не є головним. Конструкційні особливості можуть включати в себе тільки басейн або тільки душову. Але важливо пам’ятати, що специфіка експлуатації дозволяє використовувати тільки натуральні будівельні матеріали, в іншому випадку при нагріванні в повітря можуть виділятися шкідливі для здоров’я людини речовини. Комплекс «Європа» піклується про своїх клієнтів, тому, виконуючи замовлення сауни в Києві у нас, клієнт може не хвилюватися, адже всі елементи виконані виключно з дерева або природних елементів, які не мають в складі шкідливих речовин.
Трохи цікавих фактів з історії
Подібна подібність не випадково, адже коріння у парилень одні. У давнину місце для миття в зимовий період будувалося за єдиною схемою – це була опалювальна «чорним» методом дерев’яна лазня. Простіше кажучи, труби не було, дим розповсюджувався по всьому приміщенню, ніж забезпечувався обігрів.
Надалі відбулася еволюція будівельних технологій. З’явилася труба, а метод з «чорного» був витіснений опаленням «по-білому», але дров для нього потрібно було набагато більше. Потім відбувся поділ на лазні і сауни за методом насичення повітря парою.
Сьогодні сауни опалюють за допомогою електричних кам’янок, що дозволяє розміщувати їх навіть в приватних квартирах. Так, згідно зі статистичними даними, в Фінляндії приблизно два мільйони саун, що надзвичайно багато, якщо врахувати кількість населення – п’ять мільйонів. Звичайно, це невелика парилка, але вона оснащена душем і туалетом, що дозволяє паритися хоч кожен день.
Піч для лазні зазнала ряд змін. Опалюється вона традиційно дровами, але матеріали для побудови вибираються таким чином, щоб забезпечити швидкий обігрів і максимально тривале підтримання тепла. Серед популярних матеріалів для її побудови – чавун, нержавіюча сталь і цегла.
Традиційно в лазні і сауні присутні природні камені. У лазнях їх розташовують усередині печі за дверцятами, періодично її відкриваючи для поливу каменів водою, що дозволяє утворити пар. У саунах вони розташовуються зовні для кращого обігріву повітря.
Особливості банних процедур
Температура повітря і показники вологості, їх співвідношення між собою відрізняють баню і сауну, а також тривалість банних процедур. Низька вологість дозволяє легше переносити високу температуру, тому в сауні можна знаходитися набагато довше, ніж в лазні.
Короткі відомості про лазню
Вирішивши відвідати лазні Києва, слід пам’ятати, що один захід повинен тривати не більше 20 хвилин. Потім рекомендується відпочити близько 10 хвилин і повторити візит ще кілька разів. Таким чином, відбувається різка зміна температурних показників, що дозволяє максимально розігріти тіло і через шкіру вивести безліч шкідливих речовин і шлаків.
Організм в результаті екстремального прогріву знаходиться в стані шоку. І парна атмосфера є найбільш придатною для подібного способу оздоровлення. Найкраще дотримуватися показників вологості в межах 40% – 70%.
Коротко про процедуру в сауні
Сауни Києва мають принципові відмінності в питаннях вологості повітря. В даному випадку показники не перевищують 3% – 8%. Тобто лазневі процедури можуть тривати набагато довше, оскільки умови для організму значно м’якше. Але сухість повітря значно краще стимулює потовиділення. Крім того, характерною відмінністю є низька циркулювали повітря.
Важливість віників
Саме віник з листяних порід дерева є важливим атрибутом парилки. У листі містяться ефірні масла, які благотворно впливають на організм, виділяючись в повітря під впливом високих температур.
Крім того, це відмінний засіб для виконання масажу, що дозволяє поліпшити кровообіг і розкрити пори. Звичайно, віники від подібних умов використання досить швидко приходять в непридатність – листя сохне і опадає. Але комплекс «Європа» пропонує своїм клієнтам відвідати сауну в Києві, в якій додатково використовуються ефірні масла.
Їх бризкають на гарячі камені для насичення повітря і проникнення в шкіру через розкриті пори, а також шляхом вдихання. Це благотворно впливає на весь організм, адже відбувається інгаляційне і антисептичну дію одночасно.
Вплив на організм людини
Користь банних процедур доведена медичними дослідженнями і давно не заперечується. Відвідуючи парилку, людина може значно поліпшити стан здоров’я, оскільки відбувається:
Загартовування організму.
Виводяться шкідливі речовини і шлаки.
Зміцнюється серцево-судинна система.
Відбувається розслаблення м’язів.
Знімається втома.
Підвищується тонус психіки.
Поліпшується апетит.
Підвищується настрій.
Нормалізується сон.
Ходити в лазню корисно при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, оскільки це сприяє збільшенню обсягу легень. Сауна допомагає при хворобах нирок, печінки і підвищеному тиску. Сприяє лікуванню при застуді і шкірних захворюваннях. Таким чином, незважаючи на деякі відмінності в методі ширяння, лазня і сауна – це відмінний спосіб значно поліпшити самопочуття і оздоровити організм. Зверніть увагу, не дивлячись на величезну користь, перед відвідуванням краще отримати рекомендації лікаря, особливо якщо є хронічні захворювання.
Оформити замовлення можна вже зараз, зателефонувавши за вказаними на сайті телефонами. Наші співробітники підготують всі в кращому вигляді. В баню або сауну можна додатково замовити їжу і напої з ресторану.